Šnečí kosmetika?

30.05.2022

Možná vám to nezní zrovna lákavě, ale kosmetika se šnečím extraktem (sekretem, slizem) skutečně funguje! Fungováním myslím, že působí na (každou) pleť pozitivně! Šnečí sekret má totiž schopnost vysoké hydratace, regenerace a podpory tvorby kolagenu a elastinu. Dokáže z něj profitovat pleť problematická i pleť zralá, šnečí sekret výrazně zjemňuje vrásky a pigmentové skvrny. Sekret má velmi jemný peelingový efekt, stahuje póry, napomáhá hojení prasklin v pokožce, obnově pleti s jizvami po akné, uklidňuje podráždění a začervenání pokožky vyvolané dermatitidami a sluncem, mírní vznik pooperačních jizev a strií. 

Zapomeňte však na obrázky na internetu zpodobňující obličeje, po nichž se plazí (nebozí) šneci! Nabízíme vám přírodní kosmetiku s obsahem šnečího sekretu - krémy INspiral - Levandulový a Růžový, jejichž receptura je postavena tak, aby účinek šnečího filtrátu v nich byl pro daný typ pleti maximální. Termín "filtrát" přitom vyjadřuje, že výsledná surovina určená pro použití v kosmetice je výsledkem několikanásobného čištění původní látky. Šnečí sekret je získáván nejčastěji od šneků Helix Aspersa Miller (nyní Corum Aspersum), a to neinvazivním, šneky nestresujícím způsobem. V žádném případě se nejedná o látku vyrobenou z těl šneků nebo jejich vajíček! Chov šneků a navazující sběr a zpracování šnečího sekretu je zcela profesionální. Šneci jsou chování ve speciálních akváriích, kde je místo podlahy síťka a sekret se zachycuje ve sběrných nádobách pod ní, pak následuje proces mnohonásobného čištění a filtrace. Šneci odběrem sekretu nijak netrpí!

Proč věnovat kosmetice se šnečím sekretem pozornost?

  1. Šnečí sekret je plný látek, např. alantoin, fibronektin, kyselina hyaluronová, glykoproteidy, antimikrobiální látky apod. schopných naši pleť chránit a vyživovat tak, jako pomáhají šneka chránit před infekcí, vysycháním a vlivem UV paprsků.
  2. Šnečí filtrát je při výrobě kosmetiky ceněný i pro jeho anti-aging vlastnosti. "Šnečí" kosmetika pomáhá stimulovat vytváření a obnovu kolagenových a elastinových struktur v pleti, chrání pleť před negativními vlivy působení volných radikálů. Zjemňuje a vyhlazuje pokožku, obnovuje hydrataci, hojí poškozenou tkáň.
  3. Šnečí kosmetika se hodí k péči o každý typ pleti - prospívá pokožce suché i aknózní. Pomáhá při vráskách, pigmentových skvrnách i jizvách (po akné) a spáleninách. Je vhodná i pro pleť s rosaceou, díky antimikrobiálním vlastnostem i pleť problematickou a mastnou.
  4. Přírodní šnečí sekret obsahuje 91 až 98% vody. Opakovanými procesy se dosahuje jeho čistoty a vysoké koncentrace. Pokud se na trhu setkáte se šnečí kosmetikou uvádějící obsah filtrátu až 97%, mějte na paměti, že základem prospěšnosti šnečího filtrátu pro vaši pleť není jeho množství, ale především jeho čistota a konzistence.


Pro vegany kosmetika s obsahem šnečího sekretu určitě není, ale jinak ji může dát šanci každý. Krémy INspiral jsou skutečně velmi lehké, výborně se roztírají, nezanechávají pocit mastnoty. Pokud je vaše pleť kombinovaná, tzn. mastnější T-zóna, sušší líce, stačí vám jeden krém na její ošetření. Neobsahují nic než přírodní složky! Jedinou "nevýhodou" je, že se krémy INspiral vždycky rychle vyprodají a někdy je nutné si na ně prostě počkat. Od výrobce je pro vás nakupujeme vždycky tak, aby byly maximálně čerstvé.

Krém INspiral Růže a INspiral Levandule jsou právem bestsellery v naší nabídce!

Krásnou pleť všem!

Kamila