Jablečný ocet a (moje) vlasy

02.06.2020

Svou osobní zkušeností půjdu nejspíš proti obecnému názoru. Jsem totiž důkazem (statistickou chybou?), že jablečný ocet není pro každého, respektive pro každé vlasy.

Mám krátké, přirozeně světlé vlasy, které už šedivějí. Nejsem z toho bůhvíjak nadšená, ale řada mých kamarádek si vlasy barví už od třicíti, aby zakryly šediny. Takže jsem na tom relativně dobře, u světlých vlasů šediny nejsou tak nápadné. Kadeřníka navštěvuji několikrát do roka a tak dvakrát za rok mi na vlasech udělá melír, u něhož trvám na tom, aby byl maximálně přirozený a vlasy spíš působily dojmem vyšisování od slunce.

Jako blondýnka mám vlasů spoustu. Podle odborníků mají blondýnky více vlasů než tmavovlásky, ale ty je prý zase mají mnohem pevnější. Světlé vlasy jsou jemnější. Podle mého kadeřníka jsou mé vlasy zdravé, pevné a dobře se s nimi pracuje.

Už dost dlouhou dobu používám jenom přírodní šampóny tuhé i tekuté. (Svého aktuálního favorita vám v dohledné době představím na Facebooku a Instagramu.) A rozhodla jsem se vyzkoušet oplach z jablečného octa, který sliboval "hladké, lesklé, posílené, vyživené vlasy, které půjdou snadno rozčesat". Vybrala jsem si navíc oplach určený na suché a barvené vlasy. Výsledek se dá shrnout jedním slovem - havárie. Zkoušela jsem různé ředící poměry, nechávala působit, oplachovala i neoplachovala. Vlasy jsem měla sice (bohužel jen  velmi krátce) hebké , ale splihlé a především neuvěřitelně se mi mastily! Ani v pubertě jsem nic takového na hlavě neměla! Do 24 hodin se mi vlasy slepily do mastných pramenů a hnusně mastné byly i na dotek stejně jako vlasová pokožka. Vážně jsem se snažila! Ze začátku jsem si myslela, že se jedná o nějakou přirozenou reakci a časem se stav mých vlasů normalizuje. Nestalo se tak, ačkoliv jsem zodpovědně spotřebovala celé balení jablečného zázraku, což znamenalo cca 7 týdnů používání! A co víc, jablečný ocet mi pro mě až neuvěřitelným způsobem vymýval barvu z vlasů! O obecně proklamovaném "nádherném oživení barvy" nemůže být ani řeč! Takže výsledkem používání jablečného octa byly nakonec mdlé, mastné vlasy bez lesku, s divnou barvou navrch!

Věřím, že vaše zkušenost s jablečným octem může být jiná (zvláště pokud máte jiný typ vlasů), ale protože se držím toho, že nabízím jen českou a slovenskou přírodní kosmetiku, kterou jsem já (nebo někdo z mého okolí) vyzkoušela, a to s pozitivním ohlasem, vlasové oplachy na bázi jablečného octa zde nehledejte. Jestli se se mnou chcete podělit o své dobré zkušenosti s jablečným octem sem s nimi! :-)

Krásný den Vám přeje

Kamila