Blog TAKOVÁ JSEM

Slunce je nejdůležitějším přírodním zdrojem ultrafialového (UV) záření. Podle vlnové délky se dělí UV záření na UVB, UVA a UVC záření. Dobrá zpráva je, že prokazatelně karcinogenní UVC záření je téměř zcela pohlcováno ozónovou vrstvou a na Zemi nepronikne.

V tabulce nejsou uvedeny všechny dostupné kosmetické oleje, ale určitě může být užitečná zvláště pro toho, kdo s oleji zatím zkušenost nemá, ale velmi rád by je vyzkoušel.

Potit se je fyziologické, avšak přinejmenším nezdvořilé je svým tělesným pachem obtěžovat okolí. Také se vám stalo, že jste měli kolegyni nebo kolegu, který toho nedbal/a? Už se vám stalo, že vás šéf požádal, abyste jistou kolegyni upozornili na existenci deodorantů? Mně ano. Už nevím, jak jsem to tehdy "navlékla". Snad s výkřikem: "Konečně jsem...

Každý z přírodních jílů má svou specifickou barvu. Ta je dána složením půdy, ze které pocházejí a odpovídající specifickou rozličností minerálů, které obsahují. Všechny jíly mají schopnost zbavovat pokožku nadměrné mastnoty, ale činí tak s různou mírou. Výjimkou je bílý jíl, viz dále. Trápí-li vás mastná pleť, vyzkoušejte již dříve zmiňovaný ...

Na minerály bohaté jíly nejsou v péči o kůži žádnou novinkou. Už stovky let se používají k čištění a oživení pokožky obličeje i celého těla po celém světě. Všechny jíly vynikají obsahem minerálních látek (např. hořčík, vápník), které prospívají pokožce, a vysokou absorbční schopností, díky které přípravky s obsahem jílů skvěle čistí. Přírodních...

Víte, že až 40% celosvětové populace si myslí, že má citlivou pokožku? Tzn. pokožku podrážděnou, intolerantní, občas svědivou, občas bolestivou, někdy i s vyrážkou?

Oční krémy

07.07.2020

Vybrat si optimální oční krém nemusí být vždy jednoduché. Pokožka očního okolí (epidermis) je velmi tenká (0,05 mm), jemná a pokud jako já trpíte zvýšenou citlivostí očí, ne všechny oční krémy vám tzv. sednou. V naší nabídce máme tři krémy, za které dám ruku do ohně.

Znám ženy, které říkají, že na jejich suchou pleť nic, ale opravdu nic nepomáhá. Mažou a mažou, ale bez zjevných efektů, nebo jen s krátkodobými efekty. Ještě totiž neobjevily CUPUACU!