Oční krémy

07.07.2020

Vybrat si optimální oční krém nemusí být vždy jednoduché. Pokožka očního okolí (epidermis) je velmi tenká (0,05 mm), jemná a pokud jako já trpíte zvýšenou citlivostí očí, ne všechny oční krémy vám tzv. sednou. V naší nabídce máme tři krémy, za které dám ruku do ohně.

Oční krém Caltha obsahuje (kromě jiného) kyselinu hyaluronovou (HA). Ta může být v kosmetických přípravcích zastoupena ve dvou podobách. Vysokomolekulární HA nedokáže prostoupit do hlubších vrstev pokožky a hydratuje pouze na povrchu. její liftingový efekt je však okamžitý. Nízkomolekulární (HA) schopnost prostupovat do hlubších vrstev má, ale její efekt (hydratace a vyhlazení) není okamžitě viditelný, projevuje se až při pravidelném používání. Nejlepších výsledků dosáhnete u výrobků, které obsahují oba typy HA stejně jaké Oční krém Caltha. Po probdělé noci vás během chvilky zbaví otoků, pokožku vyhladí. Ověřeno i na mužské pokožce! Budete-li jej používat dlouhodobě a soustavně, vaše pleť si uchová hydrataci, zlepší se její elasticita. Krém obsahuje i kofein, který je v kosmetice hodně populární, protože zlepšuje mikrocirkulaci krve v pokožce a tím zlepšuje její stav. Hojně se tohoto efektu využívá ve vlasové kosmetice. Tím, že zlepšuje mikrocirkulaci, působí pozitivně na kvalitu vlasových kořínků, jejich pevnost a brání vypadávání vlasů. Po ránu, když vás netěší pohled do zrcadla, je Oční krém Caltha ideální!

Oční balzám 7 bylinek je jedním z hitů našeho e-shopu. Jeho jediným nedostatkem je, že občas bývá vyprodaný :-) Obsahuje celkem 17 účinných rostlinných složek včetně extraktů ze 7 bylinek, které si výrobce připravuje sám macerací bylinek v mandlovém oleji. Tento krém doporučujeme na noc. Jeho efekt oceníte zejména při pravidelném používání. I bez HA pokožku vyhlazuje, vyživuje. Zákaznice si jej nemohou vynachválit, nedráždí ani velmi citlivé oči, některé jej používají na pleť celého obličeje, protože napomáhá obnově jednotné pigmentace, zesvětluje pigmentové skvrny v obličeji i na rukou. Pokud vám nevadí jemná bylinková vůně, je Oční balzám 7 bylinek  pro vás ten pravý!

Gelkrém na oči s chladivým účinkem má výbornou gelovou strukturu. Skvěle se roztírá a vstřebává do pokožky. Má výrazný liftingový efekt díky obsahu kofeinu a koenzymu Q10, který buňkám dodává energii. Stačí malé množství i během dne a váš pohled bude zase zářit. S použitím během dne to však nepřehánějte. Gelkrém stačí použít ráno a večer než vyrazíte do společnosti. Netrpíte-li vysloveně tmavými kruhy pod očima, ale vidíte na sobě stopy únavy a chcete svůj pohled oživit, pak vám Gelkrém skvěle poslouží. Chladivý efekt gelkrému je velmi osvěžující.

Každý z těchto krémů má své přednosti, ale ve výsledku jsou srovnatelné. Všechny citlivou pokožku kolem očí vyhlazují, hydratují, regenerují a revitalizují. A jestli upřednostňujete absolutní jednoduchost v péči o pleť a speciální přípravky na oční okolí vám nic neříkají, na celý obličej (včetně očního okolí) můžete bez obav používat např. mandlový olej, který je zejména na tmavé kruhy pod očima velmi účinný, nebo také arganový olej.

Krásnou pokožku všem!

Kamila