Zázrak jménem Cupuacu

12.06.2020

Znám ženy, které říkají, že na jejich suchou pleť nic, ale opravdu nic nepomáhá. Mažou a mažou, ale bez zjevných efektů, nebo jen s krátkodobými efekty. Ještě totiž neobjevily CUPUACU!

U nás se říká, že není bylina, aby na něco nebyla. Nevím, co se říká v Brazílii, ale jisté je, že v povodí Amazonky lze najít (kromě jiného) rostliny, které jsou zdrojem až neuvěřitelných přírodních látek, které mohou i s naší pletí udělat zázraky. Jednou z nich je strom Cupuacu (Theobroma grandiflorum). Proč by se o něj měly zajímat především ženy se suchou až extrémně suchou pletí? Protože jeho semena v sobě ukrývají máslo, jehož hydratační schopnosti jsou zcela mimořádné!

Plody stromu Cupuacu jsou "těžká váha". Každý váží 800 až 2 000 g a strom jich plodí 20 až 30 kusů. Jejich žlutá dužina se používá např. k výrobě zmrzliny, různých tyčinek apod. Máslo Cupuacu se získává lisováním ze semen stromu, jeden plod jich má 30 až 50. Tučné (62%) máslo Cupuacu je perfektním mixem nasycených a nenasycených mastných kyselin, díky čemuž se rychle a snadno vstřebává do pokožky. Má nízký bod tání, takže se velmi dobře roztírá. Máslo navíc obsahuje i vitamíny skupiny B, antioxidační polyfenoly, vápník, vitamíny A a C.

V přírodě nenaleznete olej či máslo s takovými hydratačními a hydrofilními vlastnostmi jako má máslo Cupuacu. V tomto směru překonává bambucké máslo (2 x) i lanolin. (A protože lanolin je látka živočišného původu, měla by máslu Cupuacu věnovat pozornost i veganky.) Hydratace je základem zdravé pokožky. Dle odborných studií zůstává pokožka zvlhčená a zvláčněná až osm hodin po aplikaci másla Cupuacu, a to bez zanechání mastného filmu na povrchu! Máslo Cupuacu celkově zlepšuje elasticitu a pevnost pokožky, pleť je na pohled i dotyk hladká, hebká a tím působí celkově mladistvějším dojmem. Skvěle zabojuje s vráskami i podrážděními a poškozeními kůže vyvolanými slunečními paprsky (spáleniny).

Máslo Cupuacu je ideální na péči o suchou až extrémně suchou, šupinatou či dokonce popraskanou kůži. Prospívá však zachování hebkosti a hladkosti všech typů pokožky. Ošetří každé místo na těle, které se potýká se suchostí - lokty, nohy, chodidla a pod.

Je výborným přírodním prostředkem péče o vlasy! Vrací vlasům vlhkost, obnovuje jejich lesk a hebkost, a to opět díky schopnosti vázat vodu. Výborně prospívá vlasům barveným. Podle některých doporučení je vhodné máslem Cupuacu ošetřit vlasy hned po barvení. Nezáleží přitom, zda-li jsou vlasy rovné, zvlněné, nebo kudrnaté.

V naší nabídce naleznete CUPUACU MÁSLO, které obsahuje také kávový olej, baobabový olej a olej z granátového jablka, které účinnost samotného másla podporují a dodávají mu své další specifické vlastnosti. Dohromady pleť vyživují, regenerují, přispívají obnově pevnosti a pružnosti pleti a "naše" máslo je tak dokonalým prostředkem proti stárnutí pokožky celého těla.

Já jsem CUPUACU MÁSLO na pokožku obličeje ještě nevyzkoušela, má pleť (zatím :-) není vysloveně suchá, ale na jednotlivá suchá místa na těle jej používám mnohem raději než kokosový olej.

Krásnou pokožku všem!

Kamila