BÍLÝ JÍL

Jeden z nejjemnějších kosmetických jílů známý také jako kaolin, s vysokým obsahem minerálních látek. Ideální pro citlivou i zralou a sušší pleť

135,00 Kč

Jemný přírodní minerál ve formě prášku je výborným čistícím prostředkem pro každý typ pleti - jemnou, citlivou, suchou a zralou pleť, ale vhodný je také pro mastnou a smíšenou, problematickou pokožku trpící akné či jinými nedokonalostmi. Pleť čistí do hloubky, zbavuje ji toxinů, pomáhá uklidnit podráždění či svědění a eliminovat problematické projevy. Díky obsaženým minerálům a stopovým prvkům napomáhá k docílení zdravé, hladké a zároveň pružné pleti a mladistvého vzhledu.

Výborně prospívá také vlasům a vlasové pokožce. Zklidňuje vlasovou pokožku, revitalizuje ji, zjemňuje podráždění či svědění, zbavuje lupů a prospívá přirozenému růstu zdravých a pevnějších vlasů.

Balení 150 ml vám vystačí na cca 12 použití - dávek. Snadno si vždy připravíte čerstvou masku. Masku si nepřipravujte "do zásoby", vyschne! K přípravě masky použijte nejlépe organickou květovou vodu/hydrolát. Masku můžete obohatit ( a její účinky znásobit) přidáním několika kapek vhodného přírodního oleje, např. arganového. Dobře skladovaný a uzavřený vám vydrží jíl dlouho.

Použití

PLEŤOVÁ MASKA: Nejen na obličej, můžete ji použít na problematická místa na celém těle (s výjimkou intimních partií). Na pleťovou masku vám bude stačit cca 1 čajová lžička jílu. V nejlépe nekovové misce ji smíchejte s tekutou složkou (jogurt, vajíčko, hydrolát a pod.) v takovém množství, aby vznikla pasta, kterou pak nanesete na obličej (vyhněte se oblasti očí a rtů), nebo jiné místo na těle. Nechte působit do zaschnutí (cca 15 až 20 minut). Smyjte vlažnou vodou. Takto masku používejte maximálně 3x do týdne.

ČISTÍCÍ PLEŤOVÁ PASTA: Pro každodenní použití. Postupujte stejně jako při přípravě masky. Vzniklou pastu naneste na obličej, promasírujte a následně opláchněte vodou.

MASKA NA VLASY/ŠAMPÓN: Postupujte dle výše uvedeného postupu. Masku aplikujte na neumyté, mokré vlasy. Nechte působit, jako šampón krátce, jako masku déle (cca 15 minut). Důkladně vypláchněte vodou. Následné použití šampónu není nutné, jíl vlasy dokonale vyčistí a odmastí. Používejte dle potřeby.

SUCHÝ ŠAMPÓN: Jíl v přiměřeném množstí nasypte ke kořínkům vlasů a vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte krátce působit.Jíl z vlasů důkladně vymejte vodou, nebo vyčešte.

Balení: Baleno v obale z recyklovatelného plastu.

Objem: 150 ml

Skladování: Skladujte na suchém a chladném místě. Nevystavujte mrazu ani přímému slunečnímu záření. Ukládejte mimo dosah dětí.

Složení/INCI:    Kaolin*     *certifikovaná organická složka

Výrobce: Aenea (SK)