MAROCKÝ JÍL

Připravte si doma pleťovou masku z marockého jílu. Pomáhá pleti smíšené i zralé problematické. Vyhlazuje, detoxikuje, pleť krásně zmatňuje.

215,00 Kč

Přírodní jíl charakteristické hnědé až červenohnědé barvy je skvělý smíšenou až mastnou pleť, ale i na pleť zralou problematickou. Obsahuje celou řadu minerálů, které pokožku efektivně remineralizují, detoxikují a regenerují. Marocký jíl pomáhá zmírňovat projevy ekzémů, podráždění pokožky, její šupinatost a podrážděnost. Přípravky s obsahem marockého jílu regulují tvorbu kožního mazu, vyhlazují a zmatňují. 

Balení 150 ml vám vystačí na cca 12 použití - dávek. Snadno si vždy připravíte čerstvou masku. Masku si nepřipravujte "do zásoby", vyschne! Kromě základní tekuté složky můžete masku obohatit ( a její účinky znásobit) přidáním několika kapek vhodného přírodního oleje, např. arganového.

Použití

PLEŤOVÁ MASKA: Nejen na obličej, můžete ji použít na problematická místa na celém těle (s výjimkou intimních partií). Na pleťovou masku vám bude stačit cca 1 čajová lžička jílu. V nejlépe nekovové misce ji smíchejte s tekutou složkou (jogurt, vajíčko, hydrolát a pod.) v takovém množství, aby vznikla pasta, kterou pak nanesete na obličej (vyhněte se oblasti očí a rtů), nebo jiné místo na těle. Nechte působit do zaschnutí (cca 15 až 20 minut). Smyjte vlažnou vodou. Takto masku používejte maximálně 3x do týdne.

ČISTÍCÍ PLEŤOVÁ PASTA: Pro každodenní použití. Postupujte stejně jako při přípravě masky. Vzniklou pastu naneste na obličej, promasírujte a následně opláchněte vodou.

MASKA NA VLASY/ŠAMPÓN: Postupujte dle výše uvedeného postupu. Masku aplikujte na neumyté, mokré vlasy. Nechte působit, jako šampón krátce, jako masku déle (cca 15 minut). Důkladně vypláchněte vodou. Následné použití šampónu není nutné, jíl vlasy dokonale vyčistí a odmastí. Používejte dle potřeby.

SUCHÝ ŠAMPÓN: Jíl v přiměřeném množstí nasypte ke kořínkům vlasů a vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte krátce působit.Jíl z vlasů důkladně vymejte vodou, nebo vyčešte.

Balení: Baleno v obale z recyklovatelného plastu.

Objem: 150 ml

Složení/INCI: Rhassoul - certifikovaná organická složka

Skladování: Skladujte na chladném a suchém místě, nevystavujte mrazu ani přímému slunečnímu záření. Ukládejte mimo dosah dětí.

Výrobce: Aenea (SK)