SOFTCUP, menstruační kalíšky

Jednorázové menstruační kalíšky. Každé balení obsahuje 8 kusů kalíšků.

160,00 Kč

Softcup je ideálním řešením pro každou aktivní ženu nebo pro ženu, která má k používání vložek a tampónů výhrady, nebo jí prostě nevyhovují s ohledem na její životní styl.

  • Se Softcupem můžete cokoliv: plavat, tančit, lézt po skalách, přecházet hory i džungle, cestovat ... Softcup Vás neomezí!
  • Softcup je diskrétní. Při správném zavedení je zcela neviditelný. Žádné šňůrky, nic nevyčnívá.
  • Softcup eliminuje často nepříjemný zápach, protože v něm zachycená menstruační krev nepřichází do styku se vzduchem.
  • Softcup Vám nebrání v sexu ani během menstruace.
  • Softcup je flexibilní a pohodlný. Je-li správně zaveden, nevíte o něm.
  • Se Softcupem nehrozí zdravotní komplikace.
  • Se Softcupem jste až 12 hodin v pohodě!


Návod na použití

Před použitím menstruačního kalíšku Softcup věnujte, prosím, pozornost tomuto Návodu na použití.

Pro první zkušenosti se zaváděním (a používáním) Softcupu Vám doporučujeme zvolit dny, kdy je menstruační krvácení slabší.

Ačkoliv menstruační kalíšek Softcup vypadá skutečně jinak než tampóny a vložky, je to pomůcka vyvinutá ženou a pro ženy s cílem zajistit jim maximální komfort během menstruace.

Takhle vypadá Softcup před zavedením. Umyjte si ruce a uvolněte se. Při zavádění Softcupu Vám doporučujeme sedět na WC s koleny od sebe. Uchopte Softcup tak, jak vidíte na obrázku - dnem dolů a zmáčkněte protilehlé okraje k sobě.

Zmáčknutý kalíšek Softcup zasuňte do pochvy. Při sezení je pochva v horizontální poloze a mírně hlesá směrem dozadu. Pomocí prstu zasuňte Softcup směrem dolů a co nejdále. Softcup se nemá ve Vašem těle kde ztratit, sám vklouzne do správné polohy pod děložním čípkem za stydkou kostí.

Softcup se ve Vašem těle rozvine a tvarově se přizpůsobí anatomickým podmínkám. Nemusíte se obávat ani zranění. Na Softcupu nenaleznete žádné ostré hrany. Je-li Softcup zaveden správně, neměla byste jej cítit.

Softcup můžete mít zaveden až 12 hodin. Během krátkého času zjistíte, kdy je v závislosti na síle krvácení nutné Softcup vyměnit. Pokud byl Softcup zaveden správně a začíná prosakovat, je čas na jeho výměnu. Jestliže zaznamenáte slabé prosakování během močení nebo vyprazdňování, neznamená to, že musíte Softcup nutně vyměnit. Takové prosakování souvisí s pohyby svalstva během vyprazdňování a po jeho skončení se Softcup vrátí spontánně na své místo.

Softcup MUSÍ být vyměněný po 12 hodinách!!!

Pro vyjmutí Softcupu se posaďte stejně jako při jeho zavádění. Uvolněte se. Zasuňte prst do pochvy a nahmátněte horní okraj Softcupu. Prst za něj zespodu zahákněte a Softcup pomalu vytáhněte. Mějte na paměti, že Softcup je naplněn krví a snažte se jej udržet v horizontální poloze.

Obsah Softcupu jednoduše vylejte do mísy. Jednorázový Softcup zabalte do obalu od nového Softcupu a vyhoďte do odpadkového koše. Nikdy Softcup ani jeho obal nesplachujte do WC! Není určen k recyklaci!